Aktualności

Zoll walczy do końca

BMW przeszło kilka zmian

Tegoroczne zmagania w grupy SuperNational są niezwykle zacięte. Podczas poprzednich czterech rund mieliśmy czterech różnych zwycięzców, przez co różnice w punktacji są minimalne, a typując wyniki nadchodzącej rundy w Toruniu trzeba brać pod uwagę wszystkich kierowców z czołowej trójki.

Jednym z pretendentów do zwycięstwa jest trzeci w punktacji Łukasz Zoll, urzędujący mistrz Polski SuperNational. Szesnaście punktów, które traci Łukasz do liderującego Radosława Raczkowskiego nie jest zbyt dużą stratą, jednak w przypadku tak wyrównanej walki może być ona ciężka do odrobienia. Kierowca BMW E30 nie zamierza jednak składać broni i liczy, że ostatnie poprawki w samochodzie sprawią, że będzie on szybszy i mniej awaryjny.

– Walka w naszej klasie robi się coraz bardziej zacięta. Na pewno musimy zmniejszyć awaryjność naszego auta i je przyśpieszyć. Paweł Melon bardzo szybko jeździ, podobnie jak Radek Raczkowski, jak i kilku kierowców z klasy Super 1600. Teraz robimy wszystko, aby poprawić samochód i mamy nadzieję, że te małe zmiany zadziałają. Pracowaliśmy głównie nad ustawieniami zawieszenia, bo to było naszą bolączką. Mamy nadzieję, że udało nam się wyeliminować te problemy i od samego początku będę w formie, gdyż zawsze podczas pierwszych biegów notowałem gorsze czasy i dopiero później dochodziliśmy do optymalnych ustawień BMW. Walka o tegoroczny tytuł będzie bardzo trudna, jednak na pewno dam z siebie wszystko. Wiele się może zdarzyć, rywalizacja jest bardzo zacięta, więc nie poddaję się i walczę do końca. A co z tego wyjdzie? Zobaczymy na torze! – powiedział Łukasz Zoll przed startem w Toruniu.

Do najbliższego wydarzenia zostało:

10/12 July 2020

1. runda - Motopark Toruń (MPRC/PPAC) OPONEO MotoparkTor Toruń

Czytaj więcej